Sesja treningowa Polar

Pierwsze efekty zrzucania balastu

Dwa tygodnie temu napisałem artykuł Wakacje tuż, tuż – muszę schudnąć!, który był swego rodzaju planem zrzucania zbędnego balastu. Czas na pierwsze podsumowanie nadszedł po dwóch tygodniach diety i treningu na siłowni.  Zakładałem na początku, żeby zrzucić 9kg  w trzy miesiące i zejść do wagi 83kg. Teoretycznie powinienem więc zrzucać ok. 3 kg miesięcznie , czyli 1,5kg na dwa tygodnie.  Pierwsze dwa tygodnie przyniosły mi spadek masy ciała o 3.2kg, a samopoczucie znacznie się poprawiło.

Jak do tego doszedłem mimo, że nie mogę biegać przez pękniętą łąkotkę? Zamieniłem biegową trasę na siłownię. Moje treningi w pierwszych dwóch tygodniach wyglądały tak samo.

  1. Rozgrzewka na ergometrze -15 min.
  2. Trening obwodowy – 2 rundy wszystkie partie mięśni bez przerw (około 30 min).
  3. Trening na ergometrze  – 30 min.

Sesja treningowa Polar

Średnie tętno treningu około 130bpm, dzięki czemu ze spalonych około 1000kcal aż 30% to spalanie tkanki tłuszczowej.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Trenowałem regularnie 3 razy w tygodniu, więc było to zaledwie 6 sesji treningowych. Świadczy to tyle, że podstawą jest dieta, a dieta podparta solidnym treningiem daje rewelacyjne rezultaty.

Ten  okres zakończył się Świętami Wielkanocnymi i muszę się przyznać, że trochę poluzowałem sobie pasek u spodni, ale już dziś po pracy idę na siłownię pracować dalej nad formą na wakacje 🙂

Ps. Do diety podłączyłem fajną, pikantną zupę krem z pomidorów.

Dodaj komentarz