Banery reklamowe

Banery reklamowe – Zastanawiałem się ostatnio nad tanim nośnikiem reklamy, który jednocześnie jest dość wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Moje rozważania nie były oczywiście z kapelusza, potrzebowałem po prostu zawiesić reklamę warsztatu, tak by była dobrze widoczna z ulicy i przyciągała ciekawą szatą graficzną potencjalnych klientów. Stawianie bilborda reklamowego wiąże się ze stosunkowo dużą inwestycją, głównie ze względu na konieczność postawienia konstrukcji stalowej. Takie rozwiązanie nie koniecznie mnie satysfakcjonowało.

Banery reklamowe tanią formą reklamy

Wybór padł więc na poczciwy baner reklamowy, drukowany na specjalnym materiale zbliżonym do plandeki. Rozwój technologii pozwala na drukowanie na banerze grafiki wysokiej rozdzielczości nawet 1440dpi. Dodatkowym atutem jest niewielka waga banera i jego łatwy montaż. Zakupiony przeze mnie baner miał gramaturę 510g, więc 2m kw. ważą około niewiele ponad kilogram. Przy rozmiarze 400 x 200 cm, czyli 8m kw. waga wyniosła tylko 4kg. Dzięki gęstemu oczkowaniu, co około 50cm baner można bez problemu zamocować na ogrodzeniu czy fasadzie budynku. Ja mieszkam poza Koninem, więc zamocowałem trytkami do ogrodzenia, co zajęło mi może 5 minut. Przyjemność ta kosztowała mnie niespełna 250 zł co przy tak wysokiej jakości i wielkości reklamy jest wg mnie ogromną zaletą. Ominął mnie koszt wykonania projektu, który jak się dowiadywałem oscylować mógł w granicach 50 zł. Mam tę przyjemność, że w rodzinie jest grafik, który przygotował dla mnie profesjonalny projekt banera i reklama wygląda mega dobrze.

Może jednak bilbord?

Bilbord pominąwszy cenę, która będzie znacznie wyższa, przez inwestycję w konstrukcję, jest bardzo fajnym i trwałym rozwiązaniem. Dawno temu, kiedy prowadziłem szrot samochodowy, postawiłem taki właśnie bilbord na placu. Wykonany był jeśli dobrze pamiętam z folii monomerycznej, która naklejona została na blachę aluminiową. Całość zamontowana została do wykonanej w tym celu konstrukcji stalowej. Folia była dodatkowo powleczona laminatem, co zabezpieczyło nadruk i kolory były dzięki temu żywe kilka lat.

Niestety przy domu było by ciężko i drożej. Dlatego właśnie wybraliśmy banery reklamowe od firmy z Konina. Przy okazji zamówiliśmy też wizytówki, które nawiązywały grafiką do banera reklamowego.

Dodaj komentarz