Depilacja laserowa

Depilacja laserowa. Na pierwszy artykuł wybraliśmy temat bardzo aktualny, wiosna zbliża się wielkimi krokami, już nie długo kobiety dumnie prezentować będą swoje piękne nogi, najwyższy więc czas na zadbanie o ich nienaganny wygląd i subtelną gładkość. Minęły już czasy gdzie dziewczyny skazane były na częste i uciążliwe golenie nóg maszynkami, które nie dawały długotrwałego efektu gładkich nóg i stosowanie innych, równie kuriozalnych zabiegów depilacji mechanicznej jak depilacja woskiem, depilatorem elektrycznym, pastą cukrową czy nitkowanie. Zabiegi wykonywane depilatorem elektrycznym i woskiem były do tego bardzo bolesne. Równie nietrwałe efekty przynosiły metody chemiczne w których używano różnego rodzaju kremów, żeli czy pianek. Dodatkowo często powodowały one podrażnienia skóry.

Depilacja laserowa sposób na gładkie nogi
Depilacja laserowa sposób na gładkie nogi

Zasadniczo wszelkie wymienione metody zaliczyć można do tak zwanej depilacji czasowej, która jak sama nazwa mówi, daje efekty na ograniczony czas. Długotrwałe efekty dają wyłącznie zabiegi, które określić można mianem depilacji trwałej, która polega na usunięciu owłosienia przy użyciu depilatora laserowego. Zabieg ten polega na usunięciu włosa wraz z cebulkami za pomocą odpowiedniej wiązki lasera.

Epilacja laserowa, często nazywana depilacja laserowa, to zabieg dość długotrwały, ponieważ głowica lasera działa na każdy mieszek włosa osobno, jednak przynosi najlepsze i długotrwałe efekty.

Przy wyborze gabinetu kosmetycznego w którym zdecydujemy się wykonać zabieg trwałej depilacji laserowej warto zwrócić uwagę na używany w tym celu sprzęt. Osobiście mogę podzielić się swoim doświadczeniem z najnowszym i z tego co udało mi się dowiedzieć, najskuteczniejszym laserem diodowym LightSheer® Desire™ firmy Lumenis. Skuteczność jego działania oceniana jest na 95%. Efekty jego działania są na prawdę bardzo dobre i biją na głowę urządzenia typu IPL.

Ciekawe informacje również w artykule:

http://konin.biz.pl/depilacja-laserowa-konin/

Dodaj komentarz